sobota, 27 października 2012

Płyta piwnicy gotowa

Ociągam się z pisaniem, ponieważ nie mam jak ściągnąć zdjęć z telefonu (a ładowarka do baterii aaratu zaginęła :P), a co to za post budowlany bez zdjęć. Dziś jednak, po zapytaniu Rysia, opiszę, co się działo, a zdjęcia dołączę, gdy znajdę sposób na ich załadowanie na komputer.

Ławy z początkiem tygodnia zostały uzbrojone i zalane 18 kubikami betonu B20. Praca poszła sprawnie - jednak co sześciu chłopa, to sześciu chłopa. Każdy miał swoje zadanie.Daniel dostał po potrzymania rurę przy pierwszym pompowaniu :) Resztą zajął się majster. Całość zajęła ok. godziny - niezwykle ekscytujący był to dla nas moment.

Tutaj widok uzbrojonych ław pod piwnicę, przed zalaniem (i ostatecznymi poprawkami):


Beton miał schnąć dobę, ale następnego dnia panowie stwierdzili, że czekamy jeszcze dzień, aby rozszałować ławy bezpiecznie i zająć się obsypywaniem wolnych przestrzeni pomiędzy nimi. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego "podlewania" betonu przez Daniela :)

Następnego dnia nastąpiło ekspresowe rozszałowanie i pojawiła się koparka, która wjechała na działkę sąsiada (zza miedzy :P) i stamtąd zrzucała do wykopu gruz (połamane dachówki oraz gruz budowlany, którego trochę się nazbierało z wszystkich domowych remontów).

Panowie wrzucali gruz do dziur między ławami, następnie ubili go i nadsypali piaskiem. Tak przygotowane podłoże czekało tylko na beton, aby wykończyć płytę piwnicy.

Beton pojawił się następnego dnia. Zeszło w sumie 6 kubików betonu. Panowie zaczęli też szałować ławy części niepodpiwniczonej, dziś mieli kończyć, ale... leje od rana.

Pojawiła się też dostawa materiałów budowlanych: drenaże, papy, dysperbit i inne potrzebne do piwnic. Bloczki fundamentowe i cement mają dowieźć dzisiaj (PS dojechały - dwie wielkie przyczepy tira).

PS ZDJĘCIA z lania betonu, podlewania betonu i obsypania gruzem, wyrównania piaskiem SIĘ POJAWIĄ WKRÓTCE :)


Koszty:
beton ławy (18 kubików) - 3780 zł
koparka do gruzu - 230 zł
rura 315 na studzienki w piwnicy - 110 zł
bednarka - 70 zł
beton płyta - 1200 zł
materiały budowlane - będą rozliczone w całości
zapłata ekipie za etap - ... zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz